ANASINIFINDA BİR GÜN

Anasınıflarında bir günümüz öğrencilerimizin servislerle ya da ailelerle okula gelmeleriyle saat 9.00'da başlar. Eğitim ve öğretim programına bağlı olarak her gün o güne ait bir planlamayla yapılır. Öğrenciler sabah güne serbest oyun saatlerinde istedikleri ilgi köşelerinde ve etkinliklerde arkadaşlarıyla paylaşımda bulunarak başlar. sorumluluk alma, başladığı işi bitirme, plan yapma, işbirliği vb. becerilerini geliştirirler.Bu süreç aynı zamanda öğretmenin öğrencilerini duygusal ve sosyal açıdan gözlemleme zamanıdır.
Okulumuzda her sabah  saat  9.30-10.00 arasında   kahvaltı servisi yapılmaktadır.
Öğle yemekleri 12.40, ikindi kahvaltısı ise 15.40 de  verilmektedir.
Beslenme ve yemek listeleri,öğrencilerin severek ve kolaylıkla yiyecekleri,dengeli ve sağlıklı beslemelerine katkıda bulunacak şekilde okulumuzun diyetisyen  tarafından düzenlenmektedir.
Öğrencilerimizin yemeklerinin sağlıklı ve temiz olabilmesi için tüm yemekler okulumuzun anlaşmalı olduğu  yemek firması tarafından özel koşullarda hazırlanmaktadır.
Öğrenciler yemeklerini okulumuzun yemek salonunda,öğretmenlerinin gözetiminde yemektedirler.
Yemek ve beslenme listeleri her ayın başında okulumuzun Anasınıfları web sayfasında yayınlanmaktadır.
Öğlen tatili olan saat 12.00-12.40 arasındaki zamanı öğrenciler serbest oyun etkinlikleri, güzel havalarda bahçede bahçe oyuncaklarıyla ya da minyatür hayvanat bahçesinde, anfi tiyatroda, bahçedeki minik atölyede eğitmenlerin denetiminde çeşitli etkinlikler yaparak hoşça vakit geçirirler.
Öğlen tatilinden sonra 13.00-13.15 saatleri arasında tüm okuldaki öğrencilerimizle beraber okuma saati yapılmaktadır.Bu okuma saatinde aylık bültende adı geçen öğrencilerin ve eğitmenlerin seçtikleri kitaplar, bazen öğretmenleri, bazen de üst sınıflardaki abi-ablalar tarafından okunur.Bu zaman diliminde okuma saati tüm okulumuzda daha önce planlanan klasik müzikler eşliğinde yapılır.
Okulumuzda eğitim saat 16.30 da bitmekte, tüm öğrencilerimiz huzur ve mutluluk içerisinde, okulda kazandıkları bilgiler ve paylaşımlarla beraber siz ailelerine  teslim edilmektedirler.
Öğrencilerimiz günün sonunda saat 16.30 da güvenlik birimlerimizin de katkılarıyla servis hosteslerimize ya da ailelerimize teslim edilmektedirler.Gün içerisinde ya da gün sonunda öğrencimiz servis ya da aileden bir başka kişiye teslim edilecekse, bu konuda önceden ilgili müdür yardımcısına ve sınıf öğretmenine bilgi verilmesi zorunludur.Öğrenci teslim edilecek kişinin kimliği güvenlik görevlileri tarafından kontrol edildikten sonra teslim edilmektedir.